fbpx

Czego szukasz?

O mnie

Nazywam się Justyna Świetlicka, jestem dietetykiem oraz trenerem personalnym.

Uwielbiam gotować, uprawiać sport oraz tworzyć fotografie kulinarne.

7 lat temu, zanim zaczęłam naukę w liceum, dzięki poradom z internetu schudłam 10 kg. Mimo to nie potrafiłam zaakceptować mojego nieidealnego ciała. Powoli chudłam coraz bardziej i bardziej… aż bliscy zorientowali się, że mam problem z zaburzeniami odżywiania.

Dzięki trosce bliskich oraz miłości do sportu, na którym się skupiłam, udało mi się powoli wrócić do zdrowia.

Podczas studiów wyjechałam na 4 miesiące do USA. Nie miałam możliwości trenowania. Pracowałam 80 godzin w tygodniu. Puściły mi wszystkie hamulce… Jadłam wszystkie amerykańskie słodycze, pizzę za dolara i donuty na śniadanie. Przytyłam 12 kg!

Po powrocie do Polski było mi wstyd przed wami, moimi czytelnikami. Zamiast zamknąć bloga postanowiłam, że podzielę się moją historią zdrowego odchudzania. Po sześciu miesiącach odzyskałam moją sylwetkę sprzed wyjazdu do Ameryki. Od tamtej pory minęło już dwa lata, a moja waga utrzymuje się na tym samym poziomie. Ja wyglądam oraz czuję się coraz lepiej. Po tym doświadczeniu odzyskałam równowagę i zrozumiałam co to znaczy zdrowy styl życia.

Na studiach uczono mnie, że kalorie oraz makroskładniki zawsze muszą się zgadzać. Nikt nie kazał nam brać pod uwagę tego czy jadłospis jest smaczny i czy jest dopasowany do trybu życia osoby, której pomagamy. Ja mam zupełnie inne podejście do diety. Na pierwszym miejscu stawiam aktywność fizyczną oraz zdrową relację z jedzeniem. Jedyna skuteczna dieta to taka, którą jesteśmy w stanie stosować z uśmiechem na twarzy do końca życia.

Wiem jak to jest być zbyt grubą i zbyt chudą. Wiem jak to jest być na diecie. Wiele razy ponosiłam porażkę, ale zawsze otrzepywałam kolana i walczyłam dalej. Doskonale Cię rozumiem, dlatego jestem dobrym dietetykiem.

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl