fbpx

Czego szukasz?

Stanie na rękach – jak się nauczyć?

Stanie na rękach - jak się nauczyć?

Stanie na rękach wygląda efektownie i jest świetnym ćwiczeniem, które można wykonywać w domu. Każdy z was może nauczyć się stania na rękach, chociaż jest to proces długotrwały i wymaga dużo cierpliwości.

Nie pamiętam dlaczego zaczęłam się uczyć stania na rekach. Zobaczyłam to pewnie w Internecie i też chciałam to zrobić. Zaczęłam uczyć się stania na rękach w sierpniu 2018 roku. Obejrzałam sporo tutoriali na youtube i zaczęłam się uczyć samodzielnie.

Teraz nagrałam własny film, w którym pokaże wam jak nauczyć się stania na rękach.

Czego dowiesz się z tego filmu?

 • Dlaczego zaczęłam się uczyć stania na rękach?
 • Ile czasu zajęła mi nauka?
 • Czy trzeba mieć silne ręce?
 • Jakie ćwiczenia robiłam?
 • Jakie błędy popełniłam podczas nauki

Na pewno pomógł mi trening siłowy oraz pole dance. Przez ostatnie kilka lat robiłam przysiady, martwe ciągi i wiele innych ćwiczeń z ciężarami. Dodatkowo przez dwa lata trenowałam pole dance. Nie byłam w tym dobra, bo nie jestem dobrą tancerką, ale treningi pole dance sprawiały mi dużo radości. Ja skupiałam się głównie na elementach siłowych takich jak iron x, które często robiłam na każdym treningu, bo bardzo mi się podobały i dawały mi dużo satysfakcji.

Po za tym chodziłam na streching dwa razy w tygodniu w moim studio pole dance. Raz rozciągaliśmy plecy i barki, a raz robiliśmy szpagaty.

Silne ciało, duża mobilność i świadomość ciała na pewno mi pomogły. Czy trzeba być silnym, żeby zacząć? Nie nie. Siłę budujemy podczas treningów. 

Najważniejszymi czynnikami jakie wpłynęły na to, że nauczyłam się stać na rękach były jednak cierpliwość i wytrwałość. 

Cały proces zajął mi prawie dwa lata regularnych treningów, a nadal się uczę. Nie mam stu procentowej skuteczności. Nie umiem stać na rękach przez minutę. A chciałabym.

Czy mnie to denerwuje? Czasami. Ale to jest świetna przygoda i cieszy mnie, że jest jeszcze wiele elementów, których mogę się nauczyć. Robię to tak naprawdę po nic. Stanie na rękach przydaje się tylko na wakacjach, kiedy chcemy zrobić sobie cool zdjęcie. Robię to dla przyjemności robienia.

Stanie na rękach – czego potrzebujesz?

 1. Cierpliwość
 2. Wytrwałość
 3. Silne mięśnie core
 4. Silne ręce
 5. Mobilność

Spokojnie, wszystkich tych rzeczy możesz się nauczyć. Nikt nie rodzi się z tymi umiejętnościami. 

W jaki sposób trenować?

Jeśli nic nie ćwiczysz to trzeba zacząć od podstaw.

 • Rozgrzewka
 • Deska
 • Pompki
 • Hollow body
 • Podciąganie
 • Zwis na drążku
 • Rozciąganie nóg
 • Mobilność barków

Jeśli masz już silne ramiona i mięśnie core możesz zacząć od prób stawania na rękach.

 1. Przy ścianie 
 2. Wchodzenie na ścianę
 3. Stanie z partnerem
 4. Nauka upadku

Chodziłam na siłownię kilka razy w tygodniu i przed każdym treningiem stawałam na rękach przez 10-15 minut. Bez oczekiwań. Czy mi się chciało czy nie. Po kilku miesiącach widziałam powolne postępy.

Cały czas trzymałam się ściany i z perspektywy czasu widzę, że to był duży błąd. Miałam ogromną barierę, przed staniem na rękach bez ściany lub partnera. Polecam wam od razu uczyć się z partnerem i trenować upadek.

Posłuchaj również podcastu na temat aktywności fizycznej i dowiedz się, dlaczego warto się ruszać.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
malaczarna2803
2 lat temu

Oglądnęłam filmik i jest świetny ! Dzięki kochana za dawkę wiedzy na temat stania na rękach i merytoryczne przygotowanie do tematu, tego mi właśnie brakowało. Podczas kwarantanny odkryłam całkowicie nowe aktywności fizyczne, które zaczęły sprawiać mi przyjemność i dawać satysfakcję z wykonanego wysiłku, jest to, m.in joga dynamiczna/vinyasa flow, marszobiegi i bieganie oraz treningi wzmacniające z taśmami mini band. A od niedawna wymyśliłam sobie, że chcę nauczyć się stać na rękach i robić szpagat, także kolejny challenge przede mną. Cieszę się, że zaczęłaś ten temat i myślę, że fajnie byłoby gdybyś nagrywała więcej filmików na temat aktywności fizycznej i nie tylko, bo oprócz podcastów i pisania bloga, nagrywanie również świetnie Ci wychodzi <3333

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl