fbpx

Czego szukasz?

Zaburzenia odżywiania z Magdą Hajkiewicz

Dziś po raz drugi goszczę w moim podcasie Magdalenę Hajkiewicz – psychodietetyk oraz autorkę bloga wiem-co-jem.pl. W dzisiejszym odcinku poruszamy temat zaburzeń odżywiania. Rozmawiamy o anoreksji, bulimii, kompulsywnym objadaniu oraz ortoreksji. Wypytałam Magdę o to jak diagnozować zaburzenia odżywiania oraz jak sobie z nimi poradzić.

Przydatne linki:

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
3 lat temu

Bardzo dziękuję Ci za ten podcast ? czekałam na niego z niecierpliwością.
Choruje od kilkunastu lat, nauczyłam się żyć z anoreksją. Mnie do walki zmotywowało złe samopoczucie i brak sił. Ale od kiedy poznałam Ciebie, zobaczyłam że mogę jeść dosłownie wszystko, moje życie znów nabrało barw, nigdy nie wrócę do tego co było kiedyś. Co prawda kontrola pozostaje… Trochę smutne jest do, że do końca życia gdzieś tam w głowie pozostaje „ten głos”. Ale nie można się tym demotywować i przestać walczyć! ? Z czasem ten głos nabiera rozsądku. Poza tym osoby chore na inne schorzenia również muszą się kontrolować. Np. Pamiętać o lekach, robić systematyczne badania, w przypadku alergii unikać np glutenu czy orzechów, więc również cały czas mają gdzieś z tyłu głowy głos swojej choroby. Ja podeszłam do tego właśnie w taki sposób ? a więc walczymy bo życie naprawdę jest piękne!
Dziękuję Wam dziewczyny, puszczę ten podcast moim bliskim, bo mimo ich zrozumienia, nie do końca zdają sobie sprawę jak ciężka jest anoreksja i z czym codziennie musi mierzyć się chora osoba.

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl