fbpx

Czego szukasz?

Jakich podcastów warto słuchać?

Jakich podcastów warto słuchać? Na co poświęcać swój czas? Oczywiście takich, które nas rozwijają albo dostarczają nam rozrywki. W tym wpisie chciałabym podzielić się z wami podcastami, których ja słucham regularnie. To dzięki nim dowiedziałam się jak założyć firmę, jak zarządzać finansami, jak określać priorytety i żyć na własnych warunkach. Każdy z podcastów wniósł wiele do mojego życia.

Co to podcast?

To audycja prowadzona solo lub rozmowa z gościem. Zazwyczaj trwa od 20 do 60 min. Może dotyczyć każdego tematu! Ja uwielbiam słuchać podcastów kiedy wykonuje czynności nie wymagające myślenia takie jak sprzątanie czy zmywanie. Niektórzy słuchają podcastów podczas biegania lub spacerowania. Twórcy podcastów mają więcej czasu, więc mogą bardziej zagłębić się w dany temat.

Ja słucham podcastów w aplikacji Podcasty na iphone. Można ich słuchać też na spotify lub aplikacji na androida.

Tutaj posłuchasz pierwszego odcinka mojego podcastu.

Jakich podcastów warto słuchać?

Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Michał jest dla mnie ogromnym autorytetem. Dzięki jego książce „Finansowy Ninja” dowiedziałam się wiele o zarządzaniu budżetem. Szczerze mówi o tym ile zarabia i dzieli się swoimi doświadczeniami. Od pierwszej chwili zakochałam się w jego podcascie, a w szczególności w jego głosie. Na blogu Jak oszczędzać pieniądze porusza temat kredytów, produktów bankowych i budowaniu oszczędności. Przyznam szczerze, że rzadko czytam te treści. Za to jego podcast dotyka tematów, które bardziej mnie interesują. Tematów takich jak bycie przedsiębiorcą i podążanie za pasją.

Polecam ci odcinek: Priorytety w życiu – jak je określić zanim będzie za późno. A dla tych którzy myślą o własnej firmie: Własna firma – co warto wiedzieć zanim zaczniesz.

Mała wielka firma 

Kiedy przesłuchałam wszystkie odcinki Michała Szafrańskiego szukałam czegoś nowego. Natknęłam się na podcast Marka Jankowskiego i odkryłam kopalnie złota! Ponad 200 odcinków o tym jak prowadzić firmę, jak radzić sobie z trudnościami, jak budować własną markę oraz jak robić dobrze marketing.

Mam do tego podcastu szczególny sentyment. Słuchałam tych odcinków podczas ostatniego miesiąca pracy na etacie. Bardzo bałam się założyć własną działalność, ale podcast Marka dodawał mi odwagi. Ile ja się nauczyłam z tego podcastu ZA DARMO. To dla mnie niesamowite i inspirujące! Od Marka dowiedziałam się też jak zacząć nagrywać podcast. Zawdzięczam mu naprawdę dużo!

Polecam ci odcinek: Jak osiągać więcej w krótszym czasie z Olą Budzyńską.

Finanse bardzo osobiste

Marcin Iwuć uczy jak mądrze zarządzać finansami osobistymi. Jest szczery i wiarygodny. Sam tkwił kiedyś w długach i popełnił wiele finansowych błędów. Teraz próbuje uzbroić polaków w umiejętności, które pozwolą im uniknąć takich wpadek. Nie zniechęcaj się tematyką. Jest wiele odcinków lajfstajlowych i ciekawych rozmów. Przejrzyj odcinki i poszukaj czegoś dla siebie.

Polecam ci odcinek: Atomowe nawyki.

Pani swojego czasu od kuchni

Ola to petarda i wulkan energi! Uwielbiam ją za bezpośredni sposób zwracania się do słuchacza i cięty język. Zbudowała świetnie rozwijający się biznes online i to od niej uczę się sprzedaży. Nie owija w bawełnę. Otwarcie mówi, że biznes online nie jest dla każdego. Można się od niej wiele nauczyć.

Polecam ci odcinek: Mity i błędy w biznesie online.

Karolina Sobańska podcast

Kiedy Karolina zaprosiła mnie do jednego ze swoich pierwszych odcinków nie bardzo wiedziałam co to jest podcast. Tutaj możecie posłuchać odcinka, który nagrała ze mną Karolina. Po tej przygodzie zapaliła mi się lampka w głowie, że to super sprawa i zaczęłam marzyć o własnej audycji. Minął prawie rok od naszej rozmowy i w końcu odważyłam się wypuścić mój podcast.

Karolina zaprasza ciekawych gości i prowadzi świetne rozmowy. Skupia się głównie na diecie roślinnej, zdrowej relacji z jedzeniem oraz ekologii.

Polecam ci odcinek z Magdą Hajkiewicz (psychodietetyk).

The Goal Digger Podcast

Próbowałam słuchać wielu zagranicznych podcastów, ale żaden nie przekonał mnie do siebie. Słuchałam tylko polskich audycji do momentu kiedy Joanna Glogaza poleciła podcast The Goal Digger. Jenna Kutcher jest fotografem i uczy jak zbudować dobrze prosperujący biznes. Dzieli się swoim doświadczeniem, jest szczerza, serdeczna i ma genialny głos!

Polecam ci rozmowę z Amy Purdy, która po tym jak straciła dwie nogi została medalistką na paraolimiadzie i wzięła udział w tańcu z gwiazdami. Słuchałam tego odcinka i płakałam. Ta rozmowa zrobiła na mnie ogromne wrażenie!

Jakich podcastów warto słuchać waszym zdaniem? Chętnie poznam wasze rekomendacje!

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Forum Woda Mineralna

Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Po prostu super. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał aby zobaczyć nowe rzeczy.

Karolina
Karolina
3 lat temu

Hej Justyna
Odkryłam cię dość niedawno ale widzę, że już mnie motywujesz do działania w kwestiach odżywiania się czy odwagi w podejmowaniu decyzji, a jesteś jeszcze bardzo młodą osobą 🙂 chapeau bas !!!
Dzięki za polecenie podcastów, już zabieram się za ich słuchanie.

Jedynie obszar , w którym nie mam wątpliwości co do działania to podróże. Na to mogę wydać ostatnie pieniądze (tu przyda się podcast M. Szafrańskiego o zarządzaniu budżetem 😉 i jechać (prawie) w każdym momencie. Mi również zdarza się podróżować samotnie, naprawdę polecam 🙂

Karolina

motywacjaitp
motywacjaitp
2 lat temu

Polecam podcast psychologiczno-motywacyjny 😉
https://open.spotify.com/show/0X45UFeHeKl5IbSjbJTBFH

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl