fbpx

Czego szukasz?

Książki, które przeczytałam w 2018 roku cz. 3

To już trzeci i ostatni w tym roku wpis z tej serii. Tym razem wszystkie książki jakie przeczytałam były w wersji elektronicznej, bo czytałam je w podróży po Wietnamie. Musiałam przekonać się do ebooków, pomimo mojej miłości do papieru. W tej części każda z lektur okazała się dobrym zakupem i każda z nich wniosła wiele do mojego życia.

Sexcatcher – Michał Szatiło (Volant)

Od dawna czytam blog volatification.pl i uwielbiam teksty Michała o relacjach. Jego książka wydała mi się idealna na 20 godzin podroży do Wietnamu. W drodze na lotnisko kupiłam sobie ebooka i to była genialna decyzja! W moich oczach jest to książka zabawna i lekka. Podobno jest dla mężczyzn, ale ja bardzo lubię poznawać punkt widzenia facetów. Dzieki temu łatwiej zrozumieć ich myślenie i budować zdrowe, oparte na partnerstwie relacje. Polecam zajrzeć na bloga Michała zanim zdecydujesz się na lekturę jego książki. Nie do każdego trafi jego spojrzenie na świat relacji damsko-męskich. Ja nie mogłam się oderwać, pochłonęłam całą podczas lotu.

Zarabianie na podróżach – Karol Werner

Dzięki jego książce zrozumiałam, że nie chcę zarabiać na podróżowaniu. Karol, autora bloga kołem się toczy, bez owijania w bawełnę opowiedział o blaskach i cieniach pracy podróżnika. Świetnie napisany poradnik, dobrze się czyta, otwiera oczy! Uświadamia jak rzeczywistość może być inna od oczekiwań. Jeśli marzysz o zarabianiu na podróżach koniecznie przeczytaj tego ebooka!

Jak zostać Panią swojego czasu – Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu)

Świetna książka o zarządzaniu sobą w czasie. Ola uczy jak być asertywną kobietą, która bierze życie w swoje ręce. W swojej książce obala mity na temat zarządzania czasem i pokazuje jak znaleźć swój cel i realizować go zgodnie z planem. Ja uwielbiam język Oli i jej bezpośredni styl komunikacji. Samo mięso, bez zbędnego lania wody.

Czas na biznes online. Jak wystartować i nie splajować – Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu)

Biznes online wydaje się być świetną alternatywą dla pracy na etacie. Każdy kto widzi osoby pracujące w sieci wyobraża sobie jednorożce i tęczę. Ola potrafi szybko sprowadzić na ziemię i uświadomić, że biznes online to nadal biznes. Pokazuje blaski i odblaski takiej drogi zawodowej, mówi o swoich doświadczeniach, pokazuje krok po kroku jak rozwinęła swoją firmę oraz ile ją to kosztowało. Ja uwielbiam uczyć się od takich osób jak Ola. Po co popełniać błędy skoro można ich uniknąć ucząc się od bardziej doświadczonych osób. Ebook jest drogi (99 zł) ale zdecydowanie warty swojej ceny.

Narratologia – Paweł Tkaczyk

Książka, do której na pewno będę wracać. Po kilku zdaniach widziałam, że czytanie będzie niesamowitą przygodą. Paweł uczy jak opowiadać historie jednocześnie opowiadając świetną historię. Nie mogłam się od niej oderwać i nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam, żeby ją kupić! Jeśli piszesz lub tworzysz treści w internecie musisz ją przeczytać!

Sapiens. Od zwierząt do bogów – Yuval Noah Harari

Ostatnia i zdecydowanie najlepsza książka jaką przeczytałam w tym roku. Każdy kto uważa, że historia jest nudna i nikomu nie potrzebna powinien przeczytać Sapiens. Ja nienawidziłam kiedyś lekcji historii. Czytając tę książkę było mi jednak wstyd przed sobą, że jestem taką ignorantką. Poznając historię człowieczeństwa lepiej możemy zrozumieć dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej. Ciekawa, błyskotliwa, zaskakująca i bardzo pouczająca.

Pozostałe wpisy z tej seri:

Napisz komentarz jeśli podobały Ci się moje książkowe polecenia. Daj znać jeśli powinnam kontynuować tę serię w przyszłym roku. Jeśli masz ochotę podziel się książką, która zrobiła na tobie największe wrażenie w tym roku 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl