fbpx

Czego szukasz?

Jak obrabiać zdjęcia jedzenia na instagram? FOTOGRAFIA KULINARNA OD KUCHNI

Pomimo tego, że uwielbiam naturalne fotografie kulinarne zawsze lekko poprawiam moje zdjęcia. Kiedyś zupełnie o to nie dbałam i publikowałam zdjęcia takie jakie zrobiłam lub używałam gotowych filtrów z instagrama, które pogarszają sprawę. W tym wpisie powiem wam jak obrabiać zdjęcia jedzenia na instagram.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie fotografii, ale skoro pytacie – chętnie odpowiadam i dzielę się moimi radami. Ja swoje zdjęcia robię telefonem (w tym momencie iphone 8 plus) i obrabiam je w darmowej aplikacji snapseed. Zrobienie zdjęcia telefonem jest szybkie, aplikacja bardzo intuicyjna. Wystarczy pobawić się nią 15 minut, żeby poznać najważniejsze opcje.

Ja nie ingeruje zbytnio w moje zdjęcia. Każdy fotograf ma inny styl i ma do tego prawo. Ja lubię zdjęcia jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Dlatego poprawiam tylko perspektywę, jasność, nasycenie, temperaturę i dodaję strukturę / wyostrzenie. Za chwilę pokażę wam przykłady zdjęć przed i po. Różnica jest minimalna, ale znacznie wpływa na odbiór zdjęcia.

Tak wygląda aplikacja snapseed w środku:

Nie używam gotowych rozwiązań z opcji STYLE. Pracuję w opcji: NARZĘDZIA.

Na początek wybieram opcję: DOSTOSUJ. Robię zdjęcia w świetle dziennym, więc czasami trzeba zniwelować cienie, żółty kolor, prześwietlenia. Lubię nasycone zdjęcia, więc ten suwak też często przesuwam w prawą stronę.

Jestem zwolennikiem otwartej kompozycji. Często robię zdjęcie, które obejmuje większy obszar. Później za pomocą opcji PERSPEKTYWA przybliżam zdjęcie. Ucięta miseczka oraz fragment jabłka (zamiast całego) sprawia, że na zdjęciu dużo się dzieje. Otrzymujemy efekt historii, która dzieję się również poza kadrem.

KONTRAST TONALNY to opcja, którą zdecydowanie nadużywam 🙂 Uwielbiam ten efekt wypukłości oraz trójwymiarowości, który daje. Sprawdźcie sobie tę opcję, bo ja jestem w niej zakochana!

Obrabianie zdjęcia na instagram zajmuje mi zazwyczaj 3-4 minuty. To są naprawdę drobne poprawki. A jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat fotografii kulinarnej możecie przeczytać moje pozostałe wpisy na ten temat:

Jak robić lepsze zdjęcia jedzenia?

Jak zrobić tło strukturalne?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl