0
Uncategorized

5 najgłupszych diet odchudzających

Albert Einsten powiedział kiedyś: tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Na wszechświecie się nie znam, a co do głupoty muszę się z nim zgodzić. Potwierdzeniem nieskończoności ludzkiej głupoty są chociażby coraz nowsze i zabawniejsze diety odchudzające. A ty, masz już którąś z nich na koncie?

5. Dieta Kopenhaska
Bardzo restrykcyjna dieta, która trwa dokładnie 13 dni. Obowiązują na niej dokładnie 3 posiłki o określonej w jadłospisie godzinie. Na śniadanie zawsze wypija się tylko kubek czarnej kawy z jedną kostką cukry. Obiad i kolacja to naprzemiennie jajka, gotowany szpinak albo brokuł i chude mięso.
Seriously? 
4. Dieta Jezusa Chrystusa
Założenia tej diety są nawet nie głupie, przypominają bardzo dietę śródziemnomorską. Powinno się jeść 3 posiłki, dużo ryb, owoców i warzyw. Pomysł jest zaczerpnięty z Pisma Świętego przez amerykańskiego naukowca, który twierdzi, że ludzie w czasach Jezusa byli szczuplejsi i nie popadali w otyłość. Ciężko jest popaść w otyłość, jeśli nie ma się co jeść. No chyba, że przyjdzie Jezus i rozmnoży chleb i ryby.
3. Dieta Tasiemcowa
Ja wiem, że bycie grubym to nie jest przyjemna sprawa. Ale żeby tak od razu jaja tasiemca połykać? Na własne życzenie? Bitch, please…
2. Dieta Dukana
Sama jej nigdy nie stosowałam, bo kiedy przyszła na nią moda byłam już bardziej świadoma w temacie odżywiania. Dieta ma 4 fazy, ale założenie jest takie, żeby jeść jak najwięcej białka i jak najmniej węglowodanów. 
Efekty są widoczne bardzo szybko, dlatego ta dieta zdobyła ogromną popularność. Szkoda, że nikt nie mówił o tym jak niebezpieczna jest dla zdrowia. Tak duża ilość białka powoduje choroby nerek, a brak węglowodanów sprawia, że nasz mózg oraz całe ciało nie ma energii do pracy. Po za tym, jak można jeść tylko białko?
1. Dieta Cud
Dieta trwa 7 dni i obiecuje nam utratę od 8 do 15 kg. Podstawą tej diety jest zupa ugotowana m.in. z kapusty, selera, papryki, cebuli i wody. Należy jeść ją minimum raz dziennie, a do tego można jeść wybrane owoce i warzywa. 
Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby uwierzyć w skuteczność tej diety. Przyznaje się, ja też jej próbowałam 🙂 Jednak po trzeciej misce tej ohydnej zupy miałam odruch wymiotny, a ugotowałam wielki garnek na kilka dni. Pozdrowienia dla tych, którzy też uwierzyli, że w tydzień można uzyskać figurę bogini jedząc to paskudztwo.

Nie wierzcie w super mega Jezusowe czy inne absurdalne diety. Może i dieta Dukana pozwoli wam szybko schudnąć, ale co z tego, skoro zniszczy wam zdrowie? A jeśli uda się komuś nie nabawić choroby, to na pewno przytyje więcej niż schudł. Jedyną drogą jest trwała zmiana nawyków żywieniowych i włączenie do życia codziennego aktywności fizycznej. Ja już wiem, że zupa kapuściana to nie jest dobry wybór. A Ty, jakie idiotyczne diety masz na swoim koncie?

Sprawdź także

Brak komentarzy

    Leave a Reply