fbpx

Czego szukasz?

Jak zmotywować się do zmiany stylu życia

Bez dobrej motywacji nie łatwo jest wytrwać na żadnej diecie. Jasno określony cel jest pierwszym krokiem w stronę szczupłej sylwetki. Co robić, gdy brakuje nam determinacji i siły, a jedyne na co mamy ochotę, to rozpłakać się i krzyknąć: „Rzucam to w cholerę!” ?


Wyznacz sobie REALNY cel, który będzie źródłem Twojej motywacji. Postanów, że za kilka miesięcy będziesz z dumą spoglądać na swoje ciało i z ogromną radością wyrzucisz stare spodnie, które będą wyglądały beznadziejnie na Twoich szczupłych nogach i nowej, pięknej pupie. Zastanów się, dlaczego chcesz schudnąć, a potem zapisz wszystkie te powody na kartce. Każdy powód jest dobry, jeśli będzie dawał Ci siłę i nie pozwoli na rezygnację. Nie podoba Ci się Twój zbyt duży brzuch, czy odstające boczki? A może źle czujesz się ze swoim ciałem i nie potrafisz go zaakceptować? To są najczęściej wymieniane powody, ale ja potrafiłabym wymienić jeszcze setki innych, tj. poprawa zdrowia i samopoczucia, zwiększenie własnej samooceny, chęć zaimponowania szczupłym koleżankom, czy bycie bardziej atrakcyjnym dla swojego partnera. Najważniejsze, by znaleźć takie powody, które pozwolą Ci z przyjemnością realizować zasady zdrowej diety.

Podejdź do tego na luzie, nie narzucaj sobie szybkiego tempa! Na pierwsze rezultaty musisz trochę poczekać, więc nie możesz zniechęcać się po kilku dniach. Zapomnij o „dietach cud”, bo takie w rzeczywistości niszczą Twoje zdrowie i dają krótkotrwałe rezultaty. Chyba nie chcesz przytyć dwa razy więcej, prawda? W takim razie zrozum, że najlepszą dietą jest zmiana nawyków żywieniowych i ruch! Mniejsze porcje, częstsze posiłki, owoce zamiast słodyczy i aktywność fizyczna – dają świetne rezultaty. Zmień swoje negatywne podejście i ciesz się tym, co jesz. Nie możesz się poddać, musisz przecież walczyć, by osiągnąć zamierzony cel.
Jeśli zdarzy Ci się chwila słabości, nie miej wyrzutów sumienia i nie porzucaj swoich postanowień myśląc: „Ja to na pewno nie schudnę, nie dam rady”. Jasne, że dasz! Zapomnij o wpadce i idź do przodu realizując swój plan.
Tylko pomyśl, jak bardzo zmieni się Twoje życie, gdy zaczniesz tracić na wadze, a Twoi znajomi zaczną to zauważać. Poczujesz się pewniej, Twoje samopoczucie będzie o wiele lepsze, a ocena własnej wartości niewyobrażalnie wzrośnie. Tylko Ci, którzy wygrali tę walkę mogą z czystym sercem powiedzieć, że naprawdę było warto. Dołącz do tej grupy i zmień swój styl życia na zdrowszy.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco

instagram.com/owsianapl